PIVNÝ ŠTÝL > Gose

IBU: 5 - 12
SRM: 3 - 4
ABV: 4.2 - 4.8%

Frankie na dôchodku tíško závidí  (89/100)

Zverejnené 03.04.2020 13:59   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Gose #To Øl

Do tretice poriadne Gose! Logická hádanka: Čo vznikne ak moji najobľúbenejší kočovníci navaria jeden z mojich najobľúbenejších štýlov? Možno aj táto neobjektívna recenzia, ale právom! :)
Ospravelňujem sa za foto, fotografa som už vyhodil.

» čítaj ďalej

Všeliniečo z Baltiku  

Zverejnené 01.04.2020 13:05   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Gose #Rügener Insel-Brauerei

Pivá zo severonemeckého pivovaru Rügener Insel-Brauerei nie je problém zohnať v hypermarketoch rozmiestnených po celom Nemecku. Dostal som sa k tomu baltickému Gose (dík Ixo), ktoré má v popise baltické len vďaka tomu, že pivovar sídli na najväčšom nemeckom ostrove Rügen v Baltickom mori. Ináč varia aj baltický tripel, ale pobavil ma aj názov German Coast Double IPA.

» čítaj ďalej

Úvod do botaniky  (85/100)

Zverejnené 30.03.2020 11:46   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Gose #Falkon Independent Brewery

Gose patrí k mojim najobľúbenejším pivným štýlom. Jeho históriu perfektne zachytil Peter Hudák v článku Gose. Pivný štýl, ktorý vrátila do krčiem pivná revolúcia, preto nebudem od neho opisovať, čo to to gose vlastne je, prečítajte si to tam. Vo väčšine prípadov, hlavne v lete, siahnem po všetkom, čo má na sebe nápis gose, a potom len nadávam, aké nepodarky sa dajú skryť pod tento štýl, ktorý mnohí ešte neokúsili. Neslané, nekyslé (najlepšie kombinácia oboch), kadečo ovocné ... A potom sú tu pivovary, ktoré to proste vedia.

» čítaj ďalej