Pivná turistika

Barleywine

Čo je Barleywine alebo v preklade jačmenné víno? Ide o vrchne kvasené pivo s vysokým obsahom alkoholu (8% až 12%) vhodné na archiváciu. Vyznačuje sa silnou sladovou arómou, ovocnosťou s ďalšou pestrou škálou esterov od karamelu, sherry až po portské. Alkohol by mal byť zaoblený a v pozadí, jeho intenzita sa však stupňuje vekom. Farba sa môže pohybovať od zlatej, tmavého jantáru až po tmavohnedú. Silná, intenzívna, komplexná sladová chuť s miernou až vysokou sladkosťou. Prítomné môžu byť vínne esencie, taktiež alkohol, ten by ale nemal byť dominantný. Mierna až pomerne vysoká ovocnosť. Chmeľová horkosť by mala byť na úrovni sladového tela. Na záver príjemne alkoholovo hrejivé.

Zima 2020 (85/100)

04.12.2021 17:57 | adrik

Nepamätám si, že by som som od nezávislého pivovaru Sibeeria pil nejaký průser. A dopredu som akosi tušil, že túto sériu nepokazí ani tento BarleyWine (dík Viktor za dodanie!).

#Barleywine #Sibeeria

Ki ci fras 2021

08.09.2021 15:18 | adrik

Tento rok sme pre pracovné povinnosti odskočili na prešovský Ki ci fras len v piatok a len vo dvojici. Po vrelom privítaní na mieste stretávame aj nejakých Košičanov. Dám tu aspoň zopár postrehov o tom, kvôli čomu sme sem merali cestu.

#Czech Premium Pale Lager #Belgian Blond Ale #Amber Ale #American Pale Ale #IPA #Weissbier #Russian Imperial Stout #Barleywine #Pivovar Krúžok #Pivovar Revak #Folkvang Brewery #Pivovar Potmehúd #Hej Rup

Fúzatá sestrička (89/100)

12.01.2021 14:29 | adrik

Mám rád kooperácie. Tak by to celé vlastne malo fungovať. Žiaden konkurenčný boj a podrážanie sa, ale priateľské držanie spolu. Viem, dobre sa mi o tom píše od stola. Poďme radšej na pivo, alebo ak chcete, jačmenné vínečko. V tomto prípade sily spojili Londýnčania Weird Beard Brew Co. a Švédi Electric Nurse, pohrali sa s názvami svojich pivovarov a urobili hneď niekoľko druhov tohoto Barley Wine. Ku mne sa dostala jeho čistá verzia.

#Barleywine #Weird Beard Brew Co. #Electric Nurse