Double IPA
IBU: 60 - 120
SRM: 6 - 14
ABV: 7.5 - 10 %
Double IPA s chmeľmi Citra, Mosaic a Comet od Funky Fluid.
Dvojitá džúsová IPA z Poľska s chmeľmi Sabro a Sorachi Ace.
Dvojitá džúsová IPA z Poľska s chmeľmi Talus a Mosaic.
Double IPA s chmeľmi Strata, Citra, Mosaic a Ella v štýle San Diego od pivných Baskov. Plechovka šiesta.
Double IPA so špaldou, ktorá bola navarená v kooperácii Švédov Stigbergets Bryggeri a Angličanov Deya Brewing Company.
Ď. za plechovku Bobovi.
Pekné kreslené etikety s medveďom alebo jeleňom s naozaj vymakanými detailami - to sú plechovky od Poliakov Deer Bear. Slam Dunk je ich DDH DIPA s hoprejtom 24g/l!
Kočovný pivovar Schwager a ich dve pivá uvarené v pivovare Eliáš v Podkylave.
Pivní Baskovia si od začiatku držia svoj vysoký štandart. Dnes sa pozrieme na ich Double IPU s názvom Feeding Frenzy.
Štvrté pivo zo série Astral Projection z maďarského pivovaru Mad Scientist. V hlavných úlohách chmele HBC522 a Galaxy.
Len tak si zájsť do Budapešti na otočku? Prečo nie!
Ďalšia štvorica plechoviek je z bulharského pivovaru Pelta Brewing
V poslednej plechovke sa ukrýva Double IPA s chmeľmi Cryo Citra a Cryo Ekuanot. Tiež bola navarená v Nemecku.
Vďaka Bøbø za celý 4 pack!
Tretí a zároveň posledný deň nášho výletu do poľského mesta Wrocław, kedy sme navštívili tri lokálne podniky.
Pinta už dávno nie je iba Atak Chmielu, ale produkujú plechovky so šialeným chmelením, ovocnými kyseláčmi alebo ultra sladkými roztopenými koláčikmi.
Ďalší bavorský pivovar a ďalšia štvorica plechoviek.
Za tieto, ale aj za predošlé treba poďakovať veľkému zberačovi a nákupcovi všetkých pív - Bobovi.
Teraz si dáme štvoricu pív z ďalšieho bavorského pivovaru, a to True Brew Brewing Company. Posledná kreslená plechovka s názvom Highscore Heroes, mimochodom kooperácia s ďalším nemeckým pivovarom Schwarze Rose, je už level DIPA. Teda Double Dry Hopped Double IPA.
WTF? W. The Fruit je ďalšou novinkou v plechovke od hyperaktívneho bratislavského pivovaru General. Tentoraz by malo ísť o Double IPU s úctyhodnou náložou ovocia definovanú ako pastry DIPA.
Piata baskická plechovka. Tentokrát kooperácia s nemeckým pivovarom Fuerst Wiacek, od ktorého som mal viac než len podarené pivá. Ďalšia Double IPA s ôsmimi percentami alkoholu.
Štvrtá baskická plechovka. Najviac nablýskaná. Podľa motýľa na nej usudzujem, čo znamená ten dlhočizný názov Pinpilinpauxa. Dámy a páni, Double IPA s 8 % alkoholu!
Výhercom košickej Hop´n´rolly sa nielen pre mňa stalo Gose z pivovaru Falkon. Konečne Gose ako má byť. Ani čapovaná DDH Double IPA s názvom Reflections nebola od veci, preto sme sa rozhodli pozrieť sa bližšie na jej fľašovú verziu. A ako to dopadlo?
Jablonec nad Nisou, pivovar Volt a ich najsilnejšie pivo Vypínač (díky Viktor Há). Vyp(n)i to už konečne!
Neviem nejako racionálne zdôvodniť, prečo zo všetkých doteraz vyskúšaných rakúskych pivovarov, je mi najsympatickejší práve viedenský Brew Age. Nejakú podvedomú rolu pravdepodobne hrá aj to, že pred viac než desiatimi rokmi rýchlo naskočili do ešte nie tak rozbehnutého vlaku remeselných pív a neostali pri rakúskych alebo nemeckých klasikách, ale v ich portfóliu sa dajú nájsť rôzne druhy íp, stoutov, ale najviac experimentujú so štýlom barley wine. Dnes sa spriatelíme s ich imperial IPA nazvanou Affenkönig alebo Kráľ opíc.
Minimalistické plechovky od Švédov Brewski vnímam už dlhšiu dobu, avšak stále mám kdesi v podvedomí zakódované, že takéto pivo do plechovky nepatrí, takže som ich až doteraz nechával na pokoji a stále vybral čosi iné vo fľaši (dík Viktor za prezent). Veľká chyba! Táto double IPA (NEIPA?) bola uvarená v kooperácii s ruským pivovarom Zagovor, ktorý má toho tiež dosť na rováši.