Miluju vůni HBC 1019 po ránu (91/100)
17.09.2024 19:50 | adrikNový experimentálny chmeľ HBC 1019 je ďalší do zbierky Single Hop IPA v sérii "I Love the Smell of ... in the Morning“ českého pivovaru Sibeeria.
Nový experimentálny chmeľ HBC 1019 je ďalší do zbierky Single Hop IPA v sérii "I Love the Smell of ... in the Morning“ českého pivovaru Sibeeria.
Zahmlená DIPA s dodatkom nesladovanej pšenice s cheľmi Ahhhroma, Strata a Nelson Sauvin od mojich poľských obľúbencov Moon Lark.
Nepomucenovská séria Crazy Lines je intenzívna, chmeľová a bez kompromisov. Máš náladu na ich Imperial Hazy IPA s chmeľmi Cryo Pop, Citra a Talus?
Rok sa zišiel s rokom a opäť sme navštívili Pinta párty vo Wieprzi. Špička poľskej pivnej scény, nielen pivá od Pinty, ale aj rotujúce pípy, kolaboračky, street food, muzika, steet art a tento rok sme strihli aj prehliadku pivovaru.
Séria Crazy Lines od Nepomucenu - intenzívne, chmeľovo a bez kompromisov. Dnes z nej Double IPA naložená Nelsonom Sauvinom, Mosaicom, Sabrom, Talusom a práškom Phantasm z hroznových šupiek.
Chorvátsko - írska kooperačná Double Hazy IPA s chmeľmi Columbus, Strata, Citra a Ekuanot.
Imperiálna Hazy IPA s chmeľmi Superdelic, Mosaic a Citra s práškom Phantasm z hroznových šupiek Sauvignon Blanc od poľských makačov Nepomucen.
Dvojitá NEIPA s chmeľmi HBC 630 a Mosaic od Poliakov Funky Fluid.
Čas vydať sa s poľskou chmeľovou cestovnou agentúrou na sever a navštíviť hlavné mesto Nórska - Oslo, odkiaľ je pivovar Cervisiam. Doniesli si odtiaľ suvernír v podobe Hazy Double IPY.
Dve DIPY od poľského browaru Nepomucen, ktoré sú predpokladám z jednej várky.
Posledné poľské pivo v rade s Phantasm práškom je Double NEIPA spoločne uvarená v kooperácii browarov Piwne Podziemie a Funky Fluid.
Poľská chmeľová cestovná kancelária a ich pozvanie do Gruzínska, kde v Double Hazy IPE použili chmele Columbus, Mosaic, Nelson Sauvin, Motueka YCH 303 Trial-om - blend Cryo chmeľov a práškom Phantasm zo šupiek hrozna Sauvignon Blanc z Nového Zélandu.
Posledná časť venujúca sa Malte bude o podniku, v ktorom sme (nielen) po večeroch strávili najviac času.
Double NEIPA od browary Artezan navarená pri príležitosti 10-tych narodenín pivného obchodu PIWOmaniaK.
Cez predĺžený víkend sme povymetali krakowské pivné knajpy. Všade až na zopár výnimiek (české ležiaky sa tu hrajú na craft) z výčapov tiekla iba domáca produkcia.
Dnes to veľmi nebude o maltských pivách na Malte. Štvoricu podnikov The Hatter Irish Pub, Down the Rabbit Hole, The Mad Hatter a The Hoppy Hare Pub spája nielen rovnaký dizajn a "myšlienka", ale aj spoločný majiteľ. A samozrejme aj pivná ponuka. Ďalší večer sme na sverozápade ostrova navštívili dva z nich, ktoré sa nachádzajú celkom blízko seba.
Bulharská DDH Double NEIPA s obsahom alkoholu 8 % (dík Bobo!).
Ďalšie navštívené podniky v od slnka vypriahnutom hlavnom meste Chorvátska. Deň druhý.
Aj napriek neznesiteľným horúčavám nie je v hlavnom meste Chorvátska žiadna pivná púšť. Práve naopak. V prvý večer sme navštívili dva miestne pivovary.
Dvojitá Hazy IPA od Poliakov Birbant s obsahom alkoholu 7.5 %, ktorá by nemala byť na predaj :)
Dvakrát za studena chmelená Imperial NEIPA zo Švédska.
Ražná Double Hazy IPA od Poliakov Funky Fluid s americkými C-chmeľmi Citra, Centennial, Cascade a Columbus.
Ďalší pozdrav v plechovke po Košice Pivo Feste od Poliakov TankBusters. Tentoraz Double NEIPA s obrovským množstvom výlučne novozélandských chmeľov.
Kooperácia dvoch poľských browarov a ich Hazy Double IPA s chmeľmi Citra, daho 7, Talus a Cascade.
Dve pobaltské pivné veličiny v jednej plechovke s chmeľovými produktami od Barth Haasu.
Tri verzie hrania sa s rôznymi verziami chmeľových výrobkov od Poliakov Moon Lark. Z toho dve sú dokonca Single Hopy.
Poľská chmeľová cestovná kancelária Hazy Discovery najnovšie v spolupráci s Yakima Chief Hops priniesla to najzaujímavejšie z najlepších amerických chmeľových fariem vrátane experimentálnych chmeľov, ku ktorým sa obyčajní smrteľníci v pivovaroch nedostanú.
Double NEIPA z Přahy s dokonalým chmeľom Simcoe.
"Extinction is forever" je názov špeciálnej edície slovinsko - rakúskeho pivovaru Bevog Brewery: "Vyhynutie akéhokoľvek druhu je nezvratná strata. S každým vyhynutým zvieracím druhom prichádzame o biologické bohatstvo a rovnováhu ekosystému na planéte Zem. Ďalším by mohli byť ľudia. Musíme konať hneď!"
Na Budapest Beer Week sme sa dostali až na druhý deň - na sobotu Spočiatku nás zarazila veľkosť akcie: open air v areáli Dürer Kert, milión stánkov a miliarda ľudí. Všetko až príliš rozťahané. Masovka. Veľkými plusmi bol obrovský výber pivovarov a ich pív - od obyčajných pšeníc a ejlov, kyseláčov od výmyslu sveta až po x-krát chmelené ipy všetkého druhu a rôzne Imperial Stouty. Samozrejme aj kopec stánkov s jedlom. Naozaj bolo z čoho vyberať. O tom sa ani nemusíme baviť. Neviem ako to celé fungovalo v piatok, ale v sobotu zopár pivovarov chýbalo + niektoré sa ledva trápili s jedným výčapom (pritom každý pivovar mal ohlásené na deň štyri pivá z dvoch kohútov). Vytlačený bulletin tiež moc nepomohol. Jednak podľa názvu piva neviem, čo je to zač a za druhé zabudlo sa na nejaké miesto na poznámky (ok, bol tam v každom riadku asi 15 milimetrový stĺpček.). Že bolo treba k vysnívanému stánku dosť chodiť, to by som bez problémov prekúsol, človek aspoň popri degustovaní zašportuje, že boli len jedné toalety a dve umývacie stanice s nekonečnými šórami, s tým sa tiež dalo rátať. Ale doprdele by som poslal celý hudobný stejdž. Že práve ja kritizujem, že bola hudba extrémne nahlas, je minimálne čudné, ale všetky miesta na sedenie boli pred alebo okolo pódia (neviem, čo by sme robili v prípade nepriaznivého počasia?) a človek nepočul vlastného slova, keď si si po trojkilometrovej štafete po pivo na tú minútu k niekomu prisadol ...
Dosť hejtov. Veľa som ochutnať stihol, veľa nie, ale tieto pivá mi prišli zaujímavé:
Ďalšia z množstva Neíp od Poliakov Nepomucen. Dnes Imperial NEIPA s chmeľovým blendom Pink Boots, Cryo Pop a Citra.
Za cieľ ďalšieho snorenia po poľských browaroch sme si vybrali mestečko na východe Poľska - Lublin. 356 tisíc obyvateľov, historické centrum a niekoľko podnikov a zákutí čakajúcich na objavenie.
Single Hop NEIPA s chmeľom, ktorý ešte nemá ani názov, od Browaru Nepomucen.
Dnes som si posvietil na zahmlené IPY z poľského pivovaru Maltgarden, ktorý má toho sám, ale aj za účasti v rôznych kooperáciách, na rováši viac než dosť.
Aj keď etiketa tejto New england DIPY môže mierne zavádzať, že ide o kooperáciu Deer Beer, ide o samostatný výtvor wroclawských majstrów Stu Mostów.
Varšavsko - wroclawská kooperácia a ich Hazy DIPA so zaujímavou kombináciou chmeľov Simcoe, Sabro a Mosaic.
Séria NEÍP vypitých počas magickej cesty, ktoré boli uvarené v broware ReCraft.
Kolaboračná várka Zichovca s lotýšskym pivovarom Ārpus Brewing Co pivného štýlu, ktoré obe pivovary zvládajú najlepšie.
Názov neklame. Ide o Imperial NEIPU od Nepomucenu s čerstvým chmeľom.
Double NEIPA od Funky Fluid s hoprate 19 gramov na liter a chmeľovým blendom Pink Boots z roku 2021, ktorý pozostáva z chmeľov HBC 630, Idaho Gem, Loral, Talus a Triumph.
Pivá od Nepomucenu ma bavia asi najviac z celého Poľska. Kto vie prečo? :)
Achtung! Achtung! Double NEIPA z Varšavy s obsahom alkoholu 8 %!
7 Dreams je názov Double Hazy IPY uvarenej pivovarmi Birbant a Pinta s použitím austrálskych chmeľov Enigma, Galaxy a Mosaic.
Modern New England DIPA od Nepomucenu s chmeľmi Idaho 7 a Talus a hop rate 25 gramov na liter? To nemohlo zostať v pivotéke na polici.
V poľskom Lildi ma zaujali maľované plechovky s tvárami, tak som s radosťou zobral z každej po jednom kuse. Ide o kočovníkov s názvom Madame Barrel z piateho najväčšieho poľského mesta Poznan.
V nedeľu ráno po skontrolovaní všetkých pozostalých, rozlúčení a nafasovaní darčekov (ešte raz vďaka za všetko) sa poberáme každý svojim smerom. Čo ale s načatým dňom? Hneď sme vytýčili niekoľko zastávok.
Na severe Nemecka sa ukrýva pivovar Sudden Death Brewing, ktorý nemá problém so žiadnym štýlom. Napríklad s Kveik DDH NEIPOU.
Krakow. Druhé najväčšie poľské mesto. Cez deň vhodné na výjazdy za históriou, po zotmení sa zmení na bujaré párty mesto plné ľudí. A samozrejme aj pozemský raj pre pivopičov!
Jedna zabudnutá recenzia so zabudnutou plechovkou od jedného z najzaujímavejších poľských pivovarov - Browaru Nepomucen a ich Double NEIPA zo série Crazy Lines.
Štvrté najväčšie poľské mesto Wroclaw vie okrem univerzít a kultúry ponúknuť ideálnu zastávku aj pre pivné publikum.
Pokračujeme v degustovaní pív z bavorských pivovarov. Posledná plechovka z Ingolstadtu v sebe ukrýva DDH DNEIPU. O nejakých tých dédéháčiek z tohoto pivovaru si si mohol prečítať zopár článkov dozadu. Bude táto podobná tým predošlým?
Dve verzie DDH NEIPY resp. Double NEIPY od bavorského pivovaru Yankee & Kraut v skryto úchylných plechovkách.
Spojenie dvoch bavorských pivovarov a ich dva pokusy v plechovke, kam sa dá s chmelením až zájsť.
Dnes spoločná odbočka na sever s kočovníkmi Funky Fluid, ktorý svoju NEDIPU uvarili u mocného poľského browaru Nepomucen.
"S modrou pilulkou všetko skončí, prebudíš sa doma a budeš veriť, čomu budeš chcieť. Ale s tou červenou zostaneš v ríši divov. A ja ti ukážem, ako hlboko králičia nora vedie." vraví Morpehus Neovi v kultovom Matrixe.
Ja som si ako posera vybral tú modrú - Blue Pill od Poliakov Deer Bear. Teda nemal som ani veľmi na výber, zlákala ma etiketa (pochválen buď) a že existuje aj Red Pill, som sa dozvedel až z internetu. Na moje prekvapenie je modrá pilulka dvakrát tak nachmelená ako červená.
Nechajte pre tentoraz iné koníčky a úchylky stranou a venujme sa iba pivu. Poprad je mesto, v ktorom sa žiaden pivár iste nudiť nebude. Je z čoho vyberať, všetko je blízko (doslova na jednej ulici) a s prekrásnym výhľadom na naše veľhory.
Hazy šialenstvo od tancujúceho Wyliama v "mesačnom svite". Aj takto možem nazvať pivo, ktoré mám dnes na košovku. Pre mňa opať moj oblúbený stýl piva a taktiež novo objavený pivovar - Northern Monk Brew Co.