Pivná turistika

Nealko

Nealko / low alcohol
Prepáčte, táto kategória sa tu ocitla omylom :)

Izotonické pivo (75/100)

27.03.2023 21:18 | adrik

Navariť dobré nealko, ktoré by som si nielen ja ako šofér dal ako plnohodnotnú náhradu piva, je celkom umenie. Zaplní túto dieru izotonická Oat Cream IPA s kávou, soľou a kofeínovým kopancom od Nepomucenu?

#Nealko #Browar Nepomucen

Hype

14.10.2022 21:49 | adrik

V lublinskom podniku Just Crafted majú pre šoférov celkom slušný výber nealkoholických pív. Napríklad aj túto nealkoholickú verziu Stoutu od Funky Fluid s prídavkom Cold Brew z pražiarne HAYB.

#Nealko #Browar Funky Fluid

Pivné pohľady: Dezertér

26.01.2022 16:00 | adrik & bobo

Segment nealkoholických pív sa odhodlalo atakovať aj niekoľko slovenských remeselných pivovarov. Či už úspešne, musí každý posúdiť sám. Za mňa až na niekoľko výnimiek to nebolo nič, k čomu by som sa ako šofér s radosťou vracal, takže stále je čo vylepšovať. A ako dopadlo nealko z Podkylavy?

#Nealko #Pivovar Eliáš

Pivné pohľady: Nilio

28.01.2021 10:57 | adrik & bobo

Konečne som sa dostal k produkcii všade tak vychvaľovaného prvého nealkoholického pivovaru Nilia z Liptovského Mikuláša. A veruže mi mnoho ľudí s očakávaním potvrdilo (niektorí dokonca prevádzkujú vlastné podniky), že by radi podporili slovenského výrobcu nealkoholického piva (nebavíme sa o farebných plechovkách sirupových vôd z veľkých pivovarov).

#Nealko #Belgian Blond Ale #IPA #NEIPA #Sweet Stout #Wood-Aged Beer #Nilio Brewery

Nealko IPA z Bardejova (76/100)

12.02.2020 19:39 | adrik

Nechajme zahraničie za hranicami a skúsme sa pozrieť na pokusy s nealko alebo nízkoalkoholickými pivami v našich končinách. Až na zopár svetlých výnimiek to je celkom bieda, teda pokiaľ nechcete piť chemikálie, ktoré vznikli pri výrobe iných chemikálii. Jedným z pozitívnych príkladov je Minimal Low Alcohol IPA od bardejovských kočovníkov Berhet, ktorí ju varia / nechávajú si ju variť v Poľsku.

#Nealko #Berhet