Sweet Stout
IBU: 20 - 40
SRM: 30 - 40
ABV: 4 - 6 %
Francúzsko nie je veľmi krajinou zaslíbenou pre pivo, ale po kratšom hľadaní smädní nezostanú ani náročnejší pivopiči. Niekoľko pív na Azúrovom pobreží sme ochutnali aj my ...
Milk Stout s kávou, kakaom a vanilkou od rumunského pivovaru Bereta z Temešváru.
Milk Stout z ukrajinského pivovaru Pravda pomenovaný po britskom ministerskom predsedovi Borisovi Johnsonovi. Vďaka Jaco za pivo!
Čokoládový Milk Stout od Fuerst Wiacek.
Dlho tu nebol žiaden Milk Stout a ani nič od budapeštianskych šialencov. Tak prečo to nespojiť v plechovke Dark Horse of Cocoa? Inak je ešte aj vanilková verzia.
Lietajúci tanier je prvým oficiálnym Stoutom od Padreho. Ide o Oat Milk Stout, ktorý pre bežných smrtelníkov zatiaľ ešte nie je k mání, ale dostala sa mi prednostne od Maroša jedna fľaša s obsahom priamo z tanku.
Po dlhšom čase opäť nejaká plechovka od maďarských šialených vedcov. Malo by ísť o blend troch Barrel Aged Portrov a orieškového Milk Stoutu. Dík R+R.
Šialení vedci z Pešte sa môžu pochváliť naozaj pestrou paletou pivných štýlov a ešte pestrejšími ingredienciami. Napríklad v tomto Milk Stoute nešetrili laktózou, kakaom a kávou.
Konečne som sa dostal k produkcii všade tak vychvaľovaného prvého nealkoholického pivovaru Nilia z Liptovského Mikuláša. A veruže mi mnoho ľudí s očakávaním potvrdilo (niektorí dokonca prevádzkujú vlastné podniky), že by radi podporili slovenského výrobcu nealkoholického piva (nebavíme sa o farebných plechovkách sirupových vôd z veľkých pivovarov).
Vianočný set troch pív Pivovaru Huncút z Tomášoviec zo Stredného Slovenska.
Pivá od žilinskej Beervany kočujúcich v popradskom Tatrase mali stále vysoký štandart. Takže niet divu, keď som po spokojnej návšteve ich domovského podniku vytiahol na ďalšiu spoločnú degustáciu dva Milk Stouty.
Druhé tmavé pivko z Temného packu z eshopu Živé pivo.
Tento Sweet Stout bol navarený lietajúcim pivovarom Beer Bros v Piešťanskom pivovare ŽiWELL.